Technologie

Budování bazénu

Formování výkopu

Výkop je vytvořen přesně podle tvaru jezírka, včetně pláží a sezení. Jezírko je osazeno technologickými prostupy a cirkulačními rozvody pro umístění trysek.

Položení geotextilie a fólie

Do výkopu je umístěna ochranná geotextilie a následně hydroizolační fólie EPDM.

Nanesení první sítě a základní vrstvy

Na fólii EPDM jsou rozmístěny velké kameny a první síť. Poté se začne po celé ploše jezírka nanášet základní vrstva hrubého granulátu z přírodního křemene s pryskyřicí.

Položení druhé sítě a pohledové vrstvy

Po vyschnutí základní vrstvy je položena druhá síť pro upevnění a další vrstva granulátu.

Nanesení oblázků

Do zaschlého jezírka se na předem určená místa začnou nanášet oblázky smíchané s pryskyřicí.

Napuštění vody

Po ztvrdnutí všech vrstev se jezírko důkladně vyčistí a napustí upravenou vodou.

EPDM

Hydroizolační chemicky stabilní materiál, který neobsahuje žádné znečišťující přísady ani těžké kovy, neuvolňuje škodlivé látky do životního prostředí. Stará EPDM fólie může být spálena k výrobě energie (nevytváří dioxiny) nebo recyklována k výrobě nových produktů EPDM. Greenpeace doporučuje EPDM jako alternativu k PVC plastu.

MagnaPool

Sterilizační systém s minerály. MagnaPool umožňuje mít přírodní a křišťálově čistou zdravou vodu.

Systém MagnaPool se skládá:

  • Hydroxinátor
  • Vodní filtr s vysokou kapacitou plněný speciálním recyklovaným granulovým sklem Diamond Kleen
  • Vysoce výkonné čerpadlo
  • Patentované směsi minerálů, hořčíku a draslíku

Minerální látky se přidávají přímo do bazénové vody. Procházejí hydroxinátorem, který produkuje hydroxid hořečnatý. Tato forma hořčíku je známá pro svou jemnost na citlivou pokožku a kožní problémy. Hořčík pomáhá detoxikaci kůže, snižuje velikost pórů a odstraňuje nečistoty. Hořčík také produkuje přírodní chlór, který ničí bakterie, houby a řasy, což zajišťuje dokonalou sterilizaci vody bez přídavku chemických produktů.

Voda odváděna systémem MagnaPool může být po zředění v poměru 1:5 použita k zavlažování zahrady na jakémkoliv typu půdy, aniž by došlo k poškození životního prostředí.

Se systémem MagnaPool je voda zdravá především díky dvěma faktorům:

Diamond Kleen

Filtr je naplněn recyklovanými skleněnými granulemi s vlastnostmi, které inhibují tvorbu bakterií, takže je prostředí uvnitř filtru nepříznivé pro jejich růst. Skleněné granule jsou ze 100% rozpuštěného oxidu křemičitého. Výhodou oproti klasickým pískovým filtracím je až třikrát delší životnost, úspora vody díky rychlejšímu proplachování a snížení spotřeby chemikálií.

MagnaPool minerály

Do vody je přidána směs přírodního hořčíku, draslíku a mořských minerálů. Hydroxinátor vytváří přirozený zbytkový chlór, který ničí bakterie ve vodě a zanechává ji tak průzračně čistou.